Aktualności

 

 

Zarządzanie Placówką Medyczną

Zapraszamy Państwa, do lektury 100-ego numeru Zarządzania Placówką Medyczną. Jednym ze stałych współautorów magazynu jest radca prawny naszej Kancelarii - mec. Aneta Naworska.
więcej

Jak przygotować rejestratorki do obsługi pacjentów?

Pierwszy kontakt z pacjentem jest niezmiernie ważny i często właśnie on decyduje o tym, czy pacjent pozostanie w danej placówce medycznej. Rejestratorki, które dobrze wykonują swoje obowiązki i znają prawa pacjenta, to dziś podstawa prawidłowego funkcjonowania podmiotów medycznych.
więcej

Konferencja 25-26 luty 2016 Hotel Holiday Inn Bydgoszcz

W imieniu Organizatora zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na Konferencję: Kontrole w podmiotach medycznych oraz odpowiedzialność za błędy medyczne - spojrzenie praktyczne.
więcej

Niezamierzony powrót świadomości podczas znieczulenia

Niezamierzony powrót świadomości podczas znieczulenia - marginalizowany problem - Konferencja 28 listopada 2015r. Miło nam poinformować, iż kolejny raz mec. Naworska i mec. Jarzembska zostały poproszone o wygłoszenie dla lekarzy anestezjologów wykładu pt. Prawne implikacje po wybudzeniach śródoperacyjnych.
więcej

Umowy przedszkoli pod lupą

"Czesne może ulec zmianie." - jeśli w Państwa umowie z rodzicami znajduje się takie postanowienie lub podobne, to zapraszamy do udziału w naszym szkoleniu, gdyż taka klauzula jest niedozwolona! A nasze spotkanie jest właśnie dla Państwa.
więcej

Dzień Otwartych Porad Prawnych

W imieniu Dyrekcji Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu i własnym mamy przyjemność zaprosić pacjentów, ich rodziny oraz mieszkańców Świecia na Dzień Otwarych Porad Prawnych. Porady będą udzielane bezpłatnie w dniu 26 października 2015r od godz. 9:30 do 13:30 w szpitalanej świetlicy.
więcej

Z prawnikiem przy kawie o mobbingu

Już jutro odbędzie się spotkanie z cyklu Z prawnikiem przy kawie o ..... Tym razem porozmnawiamy o mobbingu. Spotkanie poprowadzi mec. Elżbieta Żuchowska. Dostępne są jeszcze dwa miejsca. Zapraszamy
więcej

Standard rachunku kosztów

Już dziś zapraszany Państwa na łamy listopadowego numeru Zarządzania Placówką Medyczną. Będzie można zapoznać się w nim z tekstem mec. Anety Naworskiej: " Standard rachunku kosztów ujednolici dane na ten temat". Zapraszamy do lektury
więcej